A Centrál Kávéház Kft-t 1999-ben alapította dr. Somody Imre azzal a céllal, hogy a budapesti Károlyi Mihály utca Irányi utca sarkán álló történelmi épületben újra helyet kapjon a Centrál Kávéház.
A Centrál feladatának tartja, hogy a magyar gasztronómiai gyökerekre támaszkodva a XXI. századi elvárásoknak megfelelően újítsa meg a kávéházi konyhát. A Centrál célja, hogy felzárkózzon a magyar gasztronómiai kultúra fejlesztésében élen járó intézményekhez és sajátos, a fővárosban egyedülálló nagy kávéházi jellegét megőrizve hozzájáruljon a budapesti éttermi kultúra megújulásához.
A monarchia nagykávéházainak hagyományait újjáéleszteni akaró belvárosi intézmény mára a városi polgárság népszerű és bevett találkozási pontja, ugyanakkor szolgáltatásai nem tartottak lépést a magyar éttermi világ elmúlt években tapasztalható megújulásával. Célunk, hogy a Centrál egy olyan modern, magyar kávéház legyen, amely nélkülözi a magyaros éttermek konyhai nehézkességét, a gourmet éttermek feszes szigorát és az ipari süteménygyárak önismétléseit.
Előadók: Tamás Benedek, Nemes Janó, Gyulai Csaba (a Kosbor Trió) és Turek Miklós
A különleges hangulatú verszenei előadás Pilinszky János költészetét eleveníti meg. Az előadásból egy vívódó, Isten-kereső és termékeny emberi magány története tárul elénk.
A különleges, egyedi hangszereken (gadulka, kavola és lantgitár) és Tamás Benedek hangján megszólaló középkorias-keleties hangzásvilágú megzenésített versek és a Turek Miklós által előadott Pilinszky-költemények kölcsönösen, egymást erősítve hatnak a közönségre.
A Versszínház 2004 óta működik, több díjat is kaptak, külföldön is rendszeresen fellépnek. Ars poeticájuk a magyar költészet megismertetése mindenkivel.
Turek Miklós, rendhagyó irodalomórának is kiválóan alkalmas előadásában József Attila elképzelt utolsó éjjele tárul elénk, egy soha meg nem íródott búcsúlevél története, "idesereglik, ami tovatűnt, a fej lehajlik és lecsüng a kéz".
A levél összegzés és magyarázat a barátok és az utókor számára végső döntéséről, amelyről igazából nem is tudjuk, hogy döntés volt-e vagy csak egy szerencsétlen véletlen. A vonat, ami pontot tett József Attila életére, örökre elvitte a megoldást és a magyarázatokat is. Milyen lehetett a költő utolsó éjszakája? Nem tudjuk. De talán megsejthetjük ebben a monodráma-szerű előadásban.